Skip to main content

Rozwój firmy a kredyt inwestycyjny

Rozwój firmy często wymaga znaczących nakładów finansowych, które przewyższają możliwości bieżących zasobów przedsiębiorstwa. W takich sytuacjach kredyt inwestycyjny dla firm staje się nieocenionym narzędziem umożliwiającym realizację ambitnych planów biznesowych. Jeśli przedsiębiorca nie dysponuje wystarczającymi własnymi środkami, kredyt może być skutecznym sposobem na pozyskanie niezbędnego kapitału. Warto zrozumieć, na czym polega kredyt inwestycyjny, aby móc w pełni wykorzystać jego potencjał do rozwoju biznesu.  

Czytaj więcej

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Dla firm zarówno pożyczka hipoteczna, jak i hipoteczny kredyt mogą stanowić cenne źródło finansowania. Jednakże trzeba zrozumieć istotne różnice między tymi dwoma produktami finansowymi, które mogą mieć istotne znaczenie dla Twojego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej

Finansowanie firmy – jakie masz możliwości?

Kiedy przedsiębiorstwu nie wystarcza własnych środków na efektywne prowadzenie działalności gospodarczej i rozwój, pora pomyśleć o zewnętrznym źródle finansowania dla firmy. Możliwości finansowania firmy jest całkiem dużo, a wybór jest naprawdę bogaty i różnorodny pozwalając na finansowanie biznesu nawet wówczas kiedy firma jest nowa.

Czytaj więcej

Kiedy korzystać z pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Posiadając nieruchomość, można wykorzystać ja maksymalnie, po pierwsze użytkując ją zgodnie jej przeznaczeniem, a po drugie jednocześnie używając nieruchomości jako zabezpieczania dla uzyskania firmowego finansowania. Jakie korzyści daje takie rozwiązanie i dlaczego warto korzystać z nieruchomości jako zabezpieczenia finansowania?

Czytaj więcej

Kredyt pozabankowy – dlaczego nigdy go nie dostaniesz?

Kiedy potrzebujemy dodatkowego finansowania dla firmy, pierwsza myśl zwykle kieruje się w stronę banku. Uzyskanie kredytu bankowego może jednak okazać się bardzo trudne, a czasem nawet niemożliwe. Może wynikać to z niewystarczającej w ocenie banku zdolności kredytowej, lub negatywnych wpisów w bazie BIK. Skoro czytasz ten artykuł, to pewnie myślisz o kredycie pozabankowym dla firmy. Kredyt pozabankowy to niestety ślepa uliczka, ale są inne rozwiązania finansowe, o których warto wiedzieć.

Czytaj więcej

Pożyczki dla firm bez BIK

Jeżeli firmie przydarzyła się utrata płynności finansowej, a tym samym problemem ze spłatą kredytu bankowego, skutkuje to negatywnym wpisem w BIK. Konsekwencją tego jest utrata wiarygodności kredytowej, a tym samym odcięcie firmy od restrykcyjnego finansowania bankowego. Banku nie interesuje, z czyjej winy doszło do opóźnień i firmie pozostaje szukać alternatywnego finansowania. Czy jednak w tej sytuacji musi być to tylko finansowanie dla firm bez BIK?

Czytaj więcej

Finansowanie faktur sprzedażowych i zakupowych

Z finansowania faktur sprzedażowych mogą skorzystać firmy, które sprzedając towary lub świadcząc usługi, stosują odroczone terminy płatności. To alternatywne dla kredytu obrotowego rozwiązanie finansowe oznacza wpływ gotówki natychmiast po dokonaniu sprzedaży i możliwość jej zaangażowania w bieżącą działalność przedsiębiorstwa, a tym samym wygenerowania kolejnych transakcji.

Czytaj więcej