Skip to main content

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Dla firm zarówno pożyczka hipoteczna, jak i hipoteczny kredyt mogą stanowić cenne źródło finansowania. Jednakże trzeba zrozumieć istotne różnice między tymi dwoma produktami finansowymi, które mogą mieć istotne znaczenie dla Twojego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej

Finansowanie dla firmy – jakie masz możliwości?

Kiedy przedsiębiorstwu nie wystarcza własnych środków na efektywne prowadzenie działalności gospodarczej i rozwój, pora pomyśleć o zewnętrznym źródle finansowania dla firmy. Możliwości finansowania firmy jest całkiem dużo, a wybór jest naprawdę bogaty i różnorodny pozwalając na finansowanie biznesu nawet wówczas kiedy firma jest nowa.

Czytaj więcej

Kiedy korzystać z pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Posiadając nieruchomość, można wykorzystać ja maksymalnie, po pierwsze użytkując ją zgodnie jej przeznaczeniem, a po drugie jednocześnie używając nieruchomości jako zabezpieczania dla uzyskania firmowego finansowania. Jakie korzyści daje takie rozwiązanie i dlaczego warto korzystać z nieruchomości jako zabezpieczenia finansowania?

Czytaj więcej

Kredyt pozabankowy – dlaczego nigdy go nie dostaniesz?

Kiedy potrzebujemy dodatkowego finansowania dla firmy, pierwsza myśl zwykle kieruje się w stronę banku. Uzyskanie kredytu bankowego może jednak okazać się bardzo trudne, a czasem nawet niemożliwe. Może wynikać to z niewystarczającej w ocenie banku zdolności kredytowej, lub negatywnych wpisów w bazie BIK. Skoro czytasz ten artykuł, to pewnie myślisz o kredycie pozabankowym dla firmy. Kredyt pozabankowy to niestety ślepa uliczka, ale są inne rozwiązania finansowe, o których warto wiedzieć.

Czytaj więcej

Pożyczki dla firm bez BIK

Jeżeli firmie przydarzyła się utrata płynności finansowej, a tym samym problemem ze spłatą kredytu bankowego, skutkuje to negatywnym wpisem w BIK. Konsekwencją tego jest utrata wiarygodności kredytowej, a tym samym odcięcie firmy od restrykcyjnego finansowania bankowego. Banku nie interesuje, z czyjej winy doszło do opóźnień i firmie pozostaje szukać alternatywnego finansowania. Czy jednak w tej sytuacji musi być to tylko finansowanie dla firm bez BIK?

Czytaj więcej

Finansowanie faktur sprzedażowych i zakupowych

Z finansowania faktur sprzedażowych mogą skorzystać firmy, które sprzedając towary lub świadcząc usługi, stosują odroczone terminy płatności. To alternatywne dla kredytu obrotowego rozwiązanie finansowe oznacza wpływ gotówki natychmiast po dokonaniu sprzedaży i możliwość jej zaangażowania w bieżącą działalność przedsiębiorstwa, a tym samym wygenerowania kolejnych transakcji.

Czytaj więcej