Skip to main content

Pożyczka pod nieruchomości

Pożyczka przeznaczona jest dla firm, które dysponują nieruchomością mogącą stanowić zabezpieczenie finansowania. Zabezpieczeniem pożyczki może być nieruchomość komercyjna (lokal handlowy, biurowiec, magazyn, grunt itp.) lub mieszkaniowa (dom, mieszkanie, działka). Pożyczka pod nieruchomość jest prostym i szybkim sposobem na pozyskanie znacznej gotówki w uproszczonej procedurze na dowolny cel biznesowy.

Parametry pożyczki pod nieruchomość:

  • finansowanie do wysokości 50% wartości nieruchomości,
  • minimalna wartość pożyczki 50 tys. PLN,
  • maksymalna wysokość pożyczki 10 mln PLN.

Istniej możliwość podwyższenia kwoty wysokości finansowania do 60% wartości zabezpieczenia w przypadku nieruchomości w dobrych lokalizacjach. Pożyczki pod nieruchomości dla firm udzielane są na okres do 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia na kolejny okres. Harmonogram spłat może być dostosowany do potrzeb.

W czasie trwania umowy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty. Wówczas odsetki są naliczane i pobierane od kwoty pozostałej do spłaty. Koszty pożyczki pod nieruchomość poniesione przez firmę mogą być zaliczone w koszty uzyskania przychodu.

Nieruchomość (zabezpieczenie) może być własnością innej firmy lub osoby prywatnej. Forma zabezpieczenia to wpis do hipoteki - dział IV księgi wieczystej. Istniej również możliwość wpisu na 2 miejscu hipotecznym.

 


Chcesz skorzystać z pożyczki?

Zamów bezpłatną konsultację: