Skip to main content

Czy osoba prywatna może skorzystać z biznes pożyczki?

Pożyczki skierowane są dla firm niezależnie od ich formy prawnej. Oznacza to, że z finansowania mogą skorzystać zarówno spółki kapitałowe jak i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Jednak osoby nie prowadzące działalności gospodarczej nie będą mogły ubiegać się o finansowanie.     

Czy jest możliwość uzyskania finansowania na dłuższy okres?

Standardowo maksymalny okres pożyczki biznesowej to 12 miesięcy. Przy czym istniej możliwość odnowienia finansowania na kolejny okres. W wyjątkowych, indywidualnych wypadkach możliwe jest wydłużenie czasu spłaty pożyczki. Fundusz pożyczkowy może elastycznie ustalać ostateczne warunki.   

Jaki jest koszt pożyczki pozabankowej dla firm?

Koszty pożyczki ustalany jest indywidualnie. Na jego wysokość ma wpływ okres na jaki udzielne ma być finansowanie ale również ocena zabezpieczanie i przeznaczenie finansowania. Proszę jednak mieć na uwadze, że kapitał pochodzi ze źródeł pozabankowych, dlatego finansowanie będzie droższe niż bankowe. Pożyczki biznesowe nie konkurują z bankowymi ceną ale dostępności i elastycznością. Przedsiębiorcy szukający przede wszystkim tanich rozwiązań mogą skorzystać z pożyczek bankowych.

Czy muszę zdradzać na co przeznaczę finansowanie?

Informacja o przeznaczeniu pożyczanego kapitału wprawdzie nie zawsze jest konieczna, ale może mieć decydujący wpływ na decyzję o przyznaniu finansowania. Dobrze przygotowane przedsięwzięcie biznesowe poprawia wizerunek firmy (pożyczkobiorcy). Dlatego warto przedstawić czym zajmuje się firma, na co będzie przeznaczony pożyczany kapitał oraz w jaki sposób jest planowana spłata pożyczki. Taka "prezentacja firmy" - pomaga w uzyskaniu akceptacji pożyczkodawcy.      

Czy pożyczkobiorca będzie sprawdzany w bazach BIG?

Część partnerów finansowych serwisu może badać informację widniejące w rejestrach Biura Informacji Gospodarczej. Nie jest to jednak reguła dlatego dla części funduszy pożyczkowych i innych pożyczkodawców wystarczające będzie dobre zabezpieczenie pożyczanego kapitału.  

Czy kontrakt może być zabezpieczeniem pożyczki biznesowej?

Zabezpieczeniem finansowania mogą być faktury wystawiane w ramach realizacji kontraktu. W tej sytuacji finansowanie będzie uruchomiane po wystawieniu faktury kontrahentowi. Jeżeli jednak firma potrzebuje finansowania wcześniej to sam kontrakt (umowa z kontrahentem) nie będzie wystarczającym zabezpieczeniem. Wymogiem finansowanie kontraktu uruchamianego jeszcze przed wystawieniem faktury (pre-finansowanie kontraktu) jest przedstawienie dodatkowych zabezpieczeń. Jeżeli nie można zaproponować zabezpieczeń rzeczowych to alternatywą pozwalającą uzyskać potrzebny kapitał może być przekazanie wierzytelności (faktur) powstałych przy realizacji innego kontaktu.    

 

Twoje pytanie: